Hejduksport se stal nedílnou součástí hokejbalu. Nejenže jsme partnerem Českomoravského svazu hokejbalu, ale podporujeme tento krásný a střelhbitě se rozvíjející sport na všech možných frontách. Naposledy se tak stalo na předsezónním turnaji v podobě Českého poháru v Turnově a pohádkovém Jičíně, městě Rumcajse. Turnaje se 26. – 27. srpna zúčastnilo 12 týmů z různých výkonnostních skupin. K celkovému prvenství si nakonec bez ztráty květinky dokráčeli „domácí“ královéhradečtí piráti.

Hejduksport obdaroval nejlepší hráče každého týmu na turnaji, a navíc ocenil i nejužitečnějšího hráče poháru hokejkou winnwell Q9, z níž se radoval kapitán vicemistrů Českého poháru a člen širšího kádru české reprezentace Jan Kaluža ze Sudoměřic. Všechny důležité souboje se odehrály v neděli 27. srpna na zimním stadionu v Jičíně. Finále obstaral ryze extraligový souboj mezi Hradcem Králové a jihomoravskými Sudoměřicemi, které ale nadšeně hrajícím východočeským pirátům podlehli vysoko 1:8.

Ale popořadě. Dvanáctka týmů byla rozdělena do čtyř skupin po třech týmech. Skupiny A a B se odehrály na půdě Jičína, skupina C a D pak v sobotu 26.8 probíhaly na malebném zimním stadionu v Turnově. Do čtvrtfinálových sobotních duelů postoupily družiny, jež se umístily na prvním a druhém místě svých skupin. Poslední celky byly odsouzeny k zápasů o 9. - 12. Místo, které se v neděli 27.8 odehrály v Turnově.

Nejlepší hokejbalisté se těšili z ocenění Hejduksportu!

Hned ve čtvrtfinále došlo k vyřazení jednoho ze tří extraligových celků, který se těší vydatné spolupráci s Hejduksportem, a to Letohrad. Ten nestačil v nervy drásajícím souboji na pozdějšího finalistu ze Sudoměřic, který zvítězil nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Mezi čtyři nejlepší hladce proklouzl Hradec Králové, po litém boji s Jihlavou také prvoligová Opava a kvarteto semifinalistů uzavřel Olymp Jindřichův Hradec, jenž na Českém poháru reprezentoval druhou nejvyšší soutěž v České republice.

Každý tým, který na silně obsazeném předsezónním turnaji odehrál poslední zápas, určil nejlepšího hráče Českého poháru pro svůj celek, a Hejduksport tohoto výrazného plejera obdaroval novou hokejbalovou čepelí z dílny winnwell řady RXW! Více ZDE -> http://www.hejduksport.cz/cepele-a-shafty/1303-hokejova-cepel-winnwell-rxw7-sr-1700000032368.html Po finálovém duelu mezi Hradcem Králové a Sudoměřicemi pak byl jihomoravský hokejbalista Jan Kaluža vyhlášen direktorátem turnaje nejužitečnějším hráčem a obdržel od Hejduksportu hokejku winnwell Q9, která v sobě skloubí lehkost, odolnost, nejcitlivější uchopení a střeleckou explozi v ruce každého hráče! Prostě a jednoduše profesionalitu -> http://www.hejduksport.cz/kompozitove/1232-hokejka-winnwell-q9-grip-sr-1700000111025.html

Vítězem Českého poháru také náš zaměstnanec. Tvoříme budoucnost s vítězi!

V semifinále turnaje došlo k velkému odporu Opavy proti favorizovanému Hradci Králové. Východočeši svého protivníka jen tak tak přetlačili a mířili do finále. To Sudoměřice si se svým oponentem z Jindřichova Hradce hravě poradily a taktéž se těšili z postupu. Boj o bronz se přeléval z jedné strany na druhou, kdy o trochu více štěstí měli Jihočeši z Olympu a mohli si tak pověsit cenný kov na hruď. Piráti ovládli již zmiňované finále se Sudoměřicemi a Český pohár ovládli po šesti letech. V loňském roce se z titulu radovali hokejbalisté pardubického Autoskla.

Velkou zajímavostí je, že Hradec Králové dovedl k triumfu Tomáš Jiřík, zaměstnanec Hejduksportu, který se vřele a stará na prodejně přímo v Hradci Králové o všechny zákazníky. Navíc byl jediným, kdo Český pohár obhájil, jelikož v minulém roce hostoval v Pardubicích. Hejduksport si umí vybrat ty správné vítěze! Více v článku na webu hokejbal.cz -> http://www.hokejbal.cz/cesky-pohar/clanky/kapitan-hradce-kralove-se-stal-jedinym-obhajcem-triumfu-na-ceskem-poharu_id-4827.html


Konečné pořadí skupiny A:
1. SK Jihlava – 4 b. (9:4)
2. SK Hokejbal Letohrad – 2 b. (6:6)
3. SK Kelti 2008 – 0 b. (2:7)

Konečné pořadí skupiny B:
1. SK Sudoměřice – 4 b. (8:5)
2. SHC Opava – 2 b. (2:3)
3. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – 0 b. (4:6)

Konečné pořadí skupiny C:
1. HBC Hradec Králové 1988 – 4 b. (9:1)
2. TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – 2 b. (7:5)
3. HBC Tygři Mladá Boleslav – 0 b. (1:11)

Konečné pořadí skupiny D:
1. SK Jungle Fever Kladno – 3 b. (11:4)
2. HbC Chlumec nad Cidlinou – 3 b. (7:3)
3. HBC Plzeň-Litice – 0 b. (3:14)

Zápasy o 5. - 8. místo:
SK Jihlava vs. HbC Chlumec nad Cidlinou 4:3
SK Hokejbal Letohrad vs. SK Jungle Fever Kladno 4:0

Zápas o 7. Místo:
HbC Chlumec nad Cidlinou vs. SK Jungle Fever Kladno 2:3 ss

Zápas o 5. Místo:
SK Hokejbal Letohrad vs. SK Jihlava 3:2 ss

Čtvrtfinále:
SK Jihlava vs. SHC Opava 2:3 ss
HBC Hradec Králové 1988 vs. HbC Chlumec nad Cidlinou 6:0
SK Sudoměřice vs. SK Hokejbal Letohrad 1:0
SK Jungle Fever Kladno vs. TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 1:4

Semifinále:
SHC Opava vs. HBC Hradec Králové 1988 2:3 ss
SK Sudoměřice vs. TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 5:0

Finále:
HBC Hradec Králové 1988 vs. SK Sudoměřice 8:1

 

KONEČNÉ POŘADÍ ČESKÉHO POHÁRU 2017:

1. HBC Hradec Králové 1988
- Extraliga
2. SK Sudoměřice - Extraliga
3. TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 1.Liga
4. SHC Opava - 1.Liga
5. SK Hokejbal Letohrad - Extraliga
6. SK Jihlava - 1.Liga
7. SK Jungle Fever Kladno - 1.Liga
8. HbC Chlumec nad Cidlinou – 2.NHbL - Východ
9. HBC Svítkov Stars Pardubice - 1.Liga
10. HBC Tygři Mladá Boleslav - 1.Liga
11. HBC Plzeň-Litice - 1.Liga
12. SK Kelti 2008 - 1.Liga

Nejužitečnější hráč turnaje: Jan Kaluža (SK Sudoměřice).