Jste-li opravdovými fanoušky hokejové výstroje a myslíte si, že už Vás nemá ve vývoji moc co překvapit, pak vězte, že jste na omylu! Dokonale se o to postarali vývojáři v Baueru, kteří si posvítili na spodní výstroj nejvyšší řady Vapor, konkrétně 1x! S názvem si sice až tolik práce nedali, došlo akorát k dodatku „Lite“. Co však, řekněme, odbyli na názvu, to dokonale dohnali na finálních produktech tohoto modelu. Spodní výstroj Bauer Vapor 1x Lite je lehčí, pohodlnější a chrání lépe než kdy jindy!

 

Ramena

Ramena Bauer Vapor 1X Lite jsou vůbec nejlehčím ramenním chráničem na trhu. Oproti loňskému nejvyššímu modelu (Vapor 1X) jsou tyto chrániče o neuvěřitelných 16,5% lehčí, přičemž nebylo ztraceno nic z dokonalé ochrany, spíše naopak!

Klíčové oblasti jako je hruď, páteř a biceps jsou vyztuženy speciálním kompozitem Curv, který byl do této doby využit pouze na bruslích. Díky tomu je chránič lehčí a lépe chrání. O zbytek se stará speciální HyperLite HD pěna, která je opravdu „hyper“ lehká a zároveň skvěle pomáhá s odváděním vlhkosti. U chráničů je zajištěno proudění vzduchu díky perforovaným pěnám. Tyto pěny a speciální mikrovlákna 37.5 se pak starají o to, aby chránič zůstával svěží a zbytečně nezapáchal.

Objednávejte zde: Ramena Vapor 1X Lite

 

Kalhoty

Jestli se povedlo redukovat váhu u ramen o neuvěřitelných 16,5%, tak u kalhot je to ještě o něco neuvěřitelnější! Kalhoty Vapor 1X Lite jsou o celých 20% lehčí než jejich předchůdce 1X. Viníci, kteří se o tuto redukci postarali, jsou tři: AeroLite 2.0 pěna, Curve kompozit a HyperLite HD pěna.

Patentovaná pěna AeroLite 2.0 nahradila tradiční těžký plast v oblasti kyčle, což jednoznačně ubralo chrániči na váze, aniž by byla jakkoliv snížena ochrana hráče. O ochranu páteře se stará Curve kompozit, který byl ještě před rokem používán pouze na nejvyšší model bruslí, o páteř se tak nyní už nemusíte vůbec bát! O ledviny a stehna se stará pěna Hyperlite HD, která i zajišťuje odvod vlhkosti, kalhoty tak zůstávají lehká po celou dobu výkonu. Stejně jako u ramen, i zde je využito technologie 37.5, jež se stará o to, aby chránič zůstal svěží.

Objednávejte zde: Kalhoty Vapor 1X Lite

 

Lokty

V trendu redukce váhy budeme pokračovat i u chráničů loktů. A opět přidáme nějaké to procento navíc! Lokty Vapor 1X Lite jsou oproti o rok staršímu předchůdci lehčí o čtvrtinu, tedy 25%! Přesto zaručují tu nejvyšší ochranu a pohodlí! Zapříčiněno tomu je hlavně díky dokonalé patentované pěně AeroLite 2.0. Curve kompozit se zde stará o ochranu předloktí. Jsou jím nahrazeny plasty, takže nejenže je loketní chránič lehčí, ale je i bezpečnější! O pohodlí a svěžest se starají HyperLite HD pěny, díky kterým vlhkost nemá (téměřJ) šanci!

Objednávejte zde: Lokty Vapor 1X Lite

 

Holeně

U holení to už sice není tak slavné jako například u loktů, nicméně i zde šla váha rapidně dolů! Jedná se o 10% oproti modelu pro sezonu 2017 1X. A i to dle nás stojí rozhodně za zmínění. Skořepina je tvořena speciálními Curve kompozity, což zaručuje extrémně tvrdou a zároveň lehkou ochranu holeně! O vnitřek skořepiny se pak stará již několikrát zmíněná pěna AeroLite 2.0, která hraje největší roli při snížení váhy. Vnitřní kolenní oblast obsahuje HyperLite HD pěnu, která jednak skvěle chrání, ale také zajišťuje odvod vlhkosti a chránič tak zůstává lehký po celou dobu výkonu, ke všemu se pěna skvěle přizpůsobí tvaru nohy, v chráničích se tak budete zaručeně cítit pohodlně! Již samozřejmostí je systém 37.5 zaručující svěžest chrániče.

Objednávejte zde: Holeně Vapor 1x Lite

 

A teď si schválně tipněte, kolik dohromady ramena, kalhoty, lokty a holeně váží?

No, možná se před tím ještě posaďte, odpověď je totiž přímo neuvěřitelná!

Věřte nebo ne, je to pouhopouhých 2,7 kg!!! Nevěříte? Přesvědčte se o tom sami na stránkách www.hejduksport.cz