Délky hokejek podle jednotlivých kategorií

Velmi často se setkáváme s dotazy ohledně přesné délky hráčské hokejky. Jednotlivé hokejky jsou rozděleny do čtyřech kategorií. Každá kategorie má svá specifika, co se týče tvrdosti, délky, velikosti/šířky shaftu či čepele. V tomto článku se zaměříme na délku hokejek Winnwell.
Publikováno: 2. 7. 2020 16:11

Před 10 lety tyto problémy nikdo neřešil. Když to přeženu, výrobci nabízeli jednu variantu – seniorskou hokejku. Hráč si vybral, jestli levačku nebo pravačku a šlo se hrát. Dětem se hokejka uřízla a nebylo co řešit. V dnešní době, kdy výrobci nabízejí několik modelů, řad a specifikací je situace trošku složitější. Hokejky jsou rozděleny na kategorie: YTH – dětská, JR – juniorská, INT – střední juniorská, SR – seniorská. Každá z jednotlivých kategorií má svá specifika. Hlavním parametrem, na který jsme se zaměřili aktuálně je samotná délka hokejek. Na obrázku uvádíme jednotlivé délky.

Dětské hokejky Winnwell flex 40 - mají délku 127 cmjuniorské flex 50 - 147 cm, přechodová řada intermediate flex 65 - 155 cm a seniorské hole flex 75, 85, 95 - 167 cm. U ostatních výrobců (CCM, Bauer, SWD,..) jsou rozměry velmi podobné, mohou být v rozmezí 2 cm. Další parametry, které Vám pomohou při výběru správné hokejky naleznete v dalším článku naší poradny.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
ask expert
Zeptejte se experta na hokej
Jsme online Po–Pá: 08:00 – 16:00
Václav Novák
Produktový specialista
Hradec Králové
Kontakt na pobočku
Chrudim
Kontakt na pobočku
Kontaktujte nás