Nové šířky bruslí Bauer aneb nech svůj styl bruslení, aby vybral brusle!

Viděl jsi nové brusle Bauer z řady Supreme a vyděsily tě šířky bruslí Fit 1, Fit 2 a Fit 3? My tě uklidníme! 3D Fit šířky jsou novinkou a revolucí v určování šířky u bruslí Bauer! Novinkou jsou také brusle INTERMEDIATE. A tak se pojďme podívat, jak to vlastně s novinkami je.
Publikováno: 21. 7. 2020 14:24

Viděl jsi nové brusle Bauer z řady Supreme a vyděsily tě šířky bruslí Fit 1, Fit 2 a Fit 3? My tě uklidníme! 3D Fit šířky jsou novinkou a revolucí v určování šířky u bruslí Bauer! Novinkou jsou také brusle INTERMEDIATE. A tak se pojďme podívat, jak to vlastně s novinkami je.

S novou řadou bruslí Supreme a vlajkovou lodí – bruslemi Bauer Supreme Ultrasonic přichází i doposud největší změna v historii velikosti bruslí. 3D Fit systém a nový mezistupeň mezi juniorskými a seniorskými bruslemi v podobě INTERMEDIATE.

Přehled modelů v řadě Supreme 2020!

Brusle Bauer Supreme Ultrasonic

Brusle Bauer Supreme 3S PRO

Brusle Bauer Supreme 3S

Brusle Bauer Supreme S37

Brusle Bauer Supreme S35

Co je Performance Fit Systém?

Nový Performance Fit systém nahrazuje letitý systém šířky D a EE novými variantami Fit 1, Fit 2 nebo Fit 3.

Nejedná se ovšem o pouhé přejmenování tradičních šířek a přidání třetí. Performance Fit systém přichází se třemi unikátními profily. Každý z profilů Fit je optimalizovaný v oblasti paty, kotníku, nártu a celkové šířky. Nový systém šířek tak dovolí, aby modelovou řadu (Supreme X Vapor) neurčoval tvar nohy, ale aby si mohl hráč modelovou řadu vybrat podle preferencí bruslení. Jednoduše „let your game pick your skates!“

To znamená, že jakmile jednou objevíte svou správnou Fit šířku, můžete si brusle z řady Vapor nebo Supreme vybírat jen a pouze podle vašich bruslařských dovedností a preferencí.

Nový systém šířek Performance Fit můžete vidět na výkonnostních bruslích z řady Supreme (3s, 3s Pro, Ultra Sonic).

Jak byl vyvinut Performance Fit systém?

Do vývinu promluvila věda, a to doslova! Na základě více než 800 000 naskenovaných nohou po celém světě vyvinul Bauer 3 šířky tak, aby pokryly co nejširší škálu uživatelů. Pokud jste tak někdy navštívili 3D scan Bauer, dost možná jste se stali vzorkem právě pro vývoj Performance Fit nových šířek.

S novými šířkami tedy můžete volit modelovou řadu na základě bruslařských preferencí a herního stylu, nikoli pouze na základě tvaru nohy.

SUPREME =          POWER x CONTROL

VAPOR =               QUICKNESS x AGILITY

Který Fit je pro mne?

Nový 3D Fit systém je velkou změnou v tradičních šířkách pro nákup bruslí. V případě, že vaše nohy přestaly růst a naleznete si správnou šířku, která vám bude odpovídat, tak už pak v podstatě není nutné další brusle zkoušet, protože ve vaší velikosti vám padnou všechny modely, a záleží je na vás, jakým stylem bruslíte!

Tato tabulka je hrubým převodem nových 3D Fit šířek vzhledem k původním tradičním šířkám. Je ovšem nutné ji brát s jistou rezervou.

FIT1 (D) – Nízká hloubka paty, výška nártu a zábal kotníku, úzká šířka kotníku = celkově úzká noha

FIT2 (E) – Střední hloubka paty, výška nártu a zábal kotníku, střední šířka kotníku = střední šířka nohy

FIT3 (EE) - Vysoká hloubka paty, výška nártu a zábal kotníku, široká šířka kotníku = celkově širší noha

Minimálně pro první výběr správné šířky doporučujeme navštívit některou z našich prodejen, kde vám zkušení pracovníci dokáží pomoci s výběrem nejen správné brusle, ale i velikosti nebo právě zmiňované šířky.

Vzhledem k tomu, že modelová řada Vapor i Supreme stále má své charakteristické rysy, nebude to vždy tak, že tomu, komu padne Vapor FIT1, padne automaticky i Supreme FIT1.

Proč velikost bruslí Intermediate?

Velikost bruslí intermediate je novým mezistupněm mezi bruslemi junior a senior. Hlavním důvodem, proč se k tomuto kroku Bauer odhodlal, je to, že pro juniora, který byl na hraně a velikostně potřeboval seniorské brusle, byly seniorské brusle příliš tuhé, a naopak pro hráče, který byl větší, ale velikostně spadal do kategorie juniorských bruslí, byly juniorské brusle příliš měkké.

A je to logické. Juniorské brusle nyní pokrývaly velikost 1 – 6,5. Hráč s velikostí nohy 6.5 měl tedy stejně tuhé brusle jako hráč s velikostí 1. A přesně tomu se rozhodl Bauer předejít. Nově se tedy velikosti bruslí Bauer rozdělují:

Juniorské brusle budou nyní od velikosti 1 do velikosti 3.5,

Intermediate brusle budou nyní od velikosti 4 do velikosti 6.5,

Seniorské brusle budou nyní začínat na velikosti 7.

Nová kategorie intermediate tedy přináší největší rozdíl v tuhosti brusle. Bauer je optimalizoval pro bruslaře v každé výkonnostní a velikostní kategorii prostřednictvím rozsáhlého testování a výzkumu. U bruslí byla testována a brána v potaz především jejich laterální (ze strany na stranu), torzní (kroutivá) a lineární (dopředu-dozadu) tuhost.

Ceny bruslí intermediate jsou, podobně jako u intermediate hokejek, někde mezi cenou juniorských a seniorských bruslí.

Se správným výběrem nejen bruslí Bauer jsme připraveni vám pomoci na našich prodejnách v Hradci Králové nebo Chrudimi. V případě dotazu můžete kontaktovat i našeho produktového specialistu na telefonním čísle 733 132 833.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
ask expert
Zeptejte se experta na hokej
Jsme online Po–Pá: 08:00 – 16:00
Václav Novák
Produktový specialista
Hradec Králové
Kontakt na pobočku
Chrudim
Kontakt na pobočku
Kontaktujte nás