Jak správně vybrat střeleckou desku?

Nedílnou součástí off ice střelnice jsou střelecké desky. Střelecká deska slouží k tomu, aby puk klouzal a měl podobné vlastnosti jako na ledové ploše. V naší nabídce naleznete několik střeleckých desek, které se liší pouze rozměrem. Přínos střelecké desky není jen při střelbě samotné. Střelecké desky se využívají i pro trénink stickhandlingu, nebo nácvik vhazování.
Publikováno: 6. 8. 2020 12:22

Na první pohled se může zdát, že jsou důležité pouze dva rozměry, a to sice šířka a délka. Z daleko tomu ale tak není. Třetí, NEJDŮLEŽITĚJŠÍ, rozměr je tloušťka střelecké desky. Nejčastější tloušťky střeleckých desek jsou 2, 3 nebo 5 milimetrů.

Úzké, 2 mm slabé střelecké desky jsou základem, který je logicky nejlevnější. Oproti 3 mm desce je vytvořena z o 30% méně materiálu, oproti 5mm desce dokonce o 60%! Problémem a úskalím takto slabých desek je to, že se často zkrucují, vlní, a především jsou skrze ni cítit veškeré nerovnosti podkladu, čímž je komplikovaný pohyb puku po takto nerovném povrchu. Tyto desky se nedoporučují. Přijatelnou možností využití jsou uzavřené prostory, kde deska nepřijde do kontaktu s přírodními vlivy a má pod sebou 100% hladký betonový povrch bez nečistot.

Správnou volbou, kterou díky našim letitým zkušenostem můžeme vřele doporučit, jsou nejprodávanější 3 mm silné střelecké desky. Jak píšeme výše, 2 mm jsou málo, a 5 mm desky zase bývají menší díky tomu, že se nedají rolovat.

 

Střelecké desky v naší nabídce

V naší nabídce naleznete několik druhů střeleckých desek. Vlajkovou lodí našich střeleckých desek je deska Winwell Shooting Pad Extreme 3mm.

Winnwell Shooting Pad Extreme 3mm.

Tato deska nejdoporučovanější šířky (3mm) nabízí luxusní manévrovací prostor a díky své velikosti 3 x 1,5 metru umožňuje opravdu kvalitní trénink. Prostorná rolovací deska, na které se dá výborně trénovat střelba, stickhandling, vhazování a další hokejové dovednosti na velkém prostoru. Tuto desku je možné pro potřeby přesunu srolovat. Po rozrolování desky se deska srovná do roviny v řádu několika hodin a je tak připravená k používání. Deska imituje ledovou plochu, je odolná vůči vnějším vlivům a nepotřebuje žádnou zvláštní péči ani údržbu.

Parametry desky:

 • Rozměry 3 x 1,5 m (šířka 3mm)
 • Kluznost jako klasický led, simuluje opravdovou ledovou plochu
 • Desku lze srolovat pro lepší manipulaci
 • Při použití střelecké desky odpadají starosti s nežádoucími značkami, čmouhami od holí či hokejových pásek na podlaze, dlažbě apod.
 • Lze používat doma i venku
 • Doporučujeme používat spolu s nahrávačem One-timer passer

Winnwell Shooting Pad JR

Další střeleckou deskou o tloušťce 3 mm v naší nabídce je deska Winnwell Shootpin Pad JR. Jedná se o základní střeleckou desku o velikosti 1 x 0,5 metru. Díky svému rozměru je opravdu cestovního charakteru a je vhodná pouze pro střelbu, protože pro stickhandling a jiné dovednosti je zkrátka malá.

Parametry desky:

 • Rozměry 1 x 0,5 m (šířka 3mm)
 • Kluznost jako klasický led, simuluje opravdovou ledovou plochu
 • Deska má praktické madlo pro lepší manipulaci
 • Při použití střelecké desky odpadají starosti s nežádoucími značkami, čmouhami od holí či hokejových pásek na podlaze, dlažbě apod.
 • Sluneční paprsky nemění vlastnosti desky
 • Lze používat doma i venku
 • Doporučujeme používat spolu s nahrávačem One-timer passer

Winnwell Shooting Pad Pro

Mezi 5 milimetrů silné střelecké desky patří deska Winnwell Shooting Pad Pro, která je velká 1,5 x 0,75 metru a nabízí tak už o něco větší manévrovací prostor. Díky své tloušťce se jedná o robustní desku, která je perfektně rovná a nevlní se. Tuto desku ovšem vzhledem ke své tloušťce nelze rolovat.

Parametry desky:

 • Rozměry 1,5 x 0,75 m (šířka cca 4-5 mm)
 • Kluznost jako klasický led, simuluje opravdovou ledovou plochu
 • Desku má praktické madlo pro lepší manipulaci
 • Při použití střelecké desky odpadají starosti s nežádoucími značkami, čmouhami od holí či hokejových pásek na podlaze, dlažbě apod.
 • Sluneční paprsky nemění vlastnosti desky
 • Lze používat doma i venku
 • Doporučujeme používat spolu s nahrávačem One-timer passer

Z čeho jsou vlastně střelecké desky Winnwell vyrobeny?

Střelecké desky Winnwell Shooting Pad jsou vyrobeny ze směsi speciálních polymerů, které jsou obsahem umělého ledu. Kluznost desky je srovnatelná s klasickým ledem. Můžete tak bez obav trénovat střelbu s klasickým hokejovým pukem. Extrémně rychlé jsou na plochách Winnwell tréninkové puky Green Biscuit. Pokud tedy chcete trénovat techniku s holí, stickhandling doporučujeme vyzkoušet tuto kombinaci. Jaká je životnost desek? Jsou téměř nezničitelné. Při běžném zacházení (deska bude sloužit k tréninku střelby nebo jiných hokejových dovedností) vydrží opravdu hodně. Opotřebení a škrábance, s kterými se musí počítat, nijak neovlivňují výborné vlastnosti desek, nebo jejich kluznost. Škrábance a drobné rýhy navíc umocňují vlastnosti klasického ledu, který také není 100% hladký.

Je potřeba nějaká speciální údržba? Není! Na desky se nepoužívají žádné speciální přípravky, nebo leštiče. Pokud je deska špinavá, stačí ji zamést, nebo utřít vlhkým hadrem, nechat oschnout a můžete znovu začít trénovat.

Hejduk sport je výhradním dovozcem kanadské značky Winnwell Hockey pro ČR a díky tomu máme veškerý sortiment Winnwell skladem! Pokud vám i po tomto článku není úplně jasné, jakou střeleckou desku vybrat, obraťte se na nás a my vám s výběrem rádi pomůžeme!

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
ask expert
Zeptejte se experta na hokej
Jsme online Po–Pá: 08:00 – 16:00
Václav Novák
Produktový specialista
Hradec Králové
Kontakt na pobočku
Chrudim
Kontakt na pobočku
Kontaktujte nás