Jak vybrat plexi

Pokud si nejste jistí jak vybrat správné plexi neváhejte a přečtěte si tento článek.
Publikováno: 24. 1. 2023 1:00

Plexi Hejduk je na trhu už více než dvě dekády a právem se řadí mezi absolutní špičku. O tom vypovídá i jeho využití. S plexi Hejduk hraje nejen většina extraligových týmů, ale užívá se i po celé Evropě či v národním týmu.

Díky velké oblíbenosti je i široká nabídka, proto nemusí být výběr úplně jasný a jednoduchý.

Plexi v zásadě dělíme na MH (bez krytek šroubů) a EVO (s krytkami). U plexiskel EVO je i možnost výroby vlastních krytek. Customizer zde: https://customize.hejdukvisor.com/

MH   x   EVO 

Oba druhy se pak rozlišují na STD (Standard) a PRO (Proline). Plexi STD je základním modelem, který poskytuje maximální bezpečnost, ale není opatřen ochranými fóliemi Antifog (proti mlžení) a Antiscratch (proti poškrábání) a nedodávají se se sprejem a hadříkem. Na rozdíl od toho mají Plexi PRO obě ochranné fólie a dodávají se se sprejem i hadříkem.

EVO x EVO II. generace

Plexi se liší svou optikou, kdy u plexiskla EVO II. generace je vylepšena tak, aby se dosáhlo co nejčistšího a co nejméně zkresleného pohledu.

Bez fixace

U plexiskel EVO došlo k drobné změně ve výrobě, kdy byl zahrnut bezpečnostní prvek tzv. fixace. To znamená, že když dojde k nějakému kontaktu plexi například s ramenem protihráče, tak se plexi nepohne nahoru ani dolů a nedojde tak k nežádanému poranění nosu či jiné části obličeje. Pokud je v názvu „bez fixace“, tak fixace není zahrnuta a s plexi jde snáze hýbat nahoru či dolů (ocení zejména hráči, kteří by nejraději s plexi nehráli, ale pravidla jim to zakazují).

                                                    Fixace  x  Bez fixace

 

Fólie

Standardně jsou všechna plexi dodávána v originální krabičce, výjimkou jsou plexi, která mají v názvu „fólie“. Tato plexi jsou pouze ve fólii a nemají originální krabičku, kvalita však zůstává stejná, takže ve výsledku jsou akorát levnější. Je to z toho důvodu, že se například dodávají do týmů, kde jsou krabičky zbytečné.

Naše plexi sedí na téměř všechny helmy. Pokud se nejedná o nějakou veteránskou, tak v 99% nebude problém. A máte-li nějakou veteránskou, máme pro Vás možnosti: MH10, MH20, MH30, MH40 a MH50

Teď už jen vybrat ten správný tvar.

Návod jak vyndat krytky z plexi Hejduk EVO :

 

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
ask expert
Zeptejte se experta na hokej
Jsme online Po–Pá: 08:00 – 16:00
Václav Novák
Produktový specialista
Hradec Králové
Kontakt na pobočku
Chrudim
Kontakt na pobočku
Kontaktujte nás