Winnwell Cup 2024

Velikonoční víkend se na zimním stadionu v Jaroměři nesl ve znamení tradičního hokejového turnaje mladých hokejistů WINNWELL CUP 2024 – memoriál Josefa Veselého. Letošní ročník byl 21. pokračováním tohoto turnaje.
Publikováno: 15. 4. 2024 2:00

V Jaroměři se utkalo během 4 dnů celkem 10 týmů, a to ve 30 zápasech. Více než 160 hokejistů a hokejistek ročníku 2010 a mladší ze všech koutů republiky. Domácí Jaroměř doplnily okresní rivalové z Náchoda a Dvora Králové. Tradičními účastníky byli hokejisté z Kolína, Mostu, Lomnice nebo České Lípy. Nováčky na turnaji byly týmy Humpolce, Tachova a Roudnice nad Labem.

Skupina A:                                  
  • HCM Jaroměř
  • HC Roudnice n. L.
  • HC Tachov
  • Mostečtí Lvi
  • HC Náchod
Skupina B:
  • HC Česká Lípa
  • HC Lomnice
  • HC Humpolec
  • SC Marimex Kolín
  • HC Dvůr Králové

Ve dvou skupinách se od čtvrtečního rána bojovalo o 2 místa zajišťující semifinále, 2 místa zajišťující souboje o 5.-8. místo a na celky na 5. místě čekala série o 9. místo. Skupinu A ovládli bez zaváhání Mostečtí Lvi. Druhou vstupenku do semifinále si zajistila domácí Jaroměř, do bojů o 5.-8. místo postoupil Tachov s Náchodem a série o 9. místo čekala na Roudnici nad Labem. Ve skupině B si semifinále zajistil Kolín a Lomnice. Souboje o 5.-8. místo Česká Lípa a Humpolec. V sérii o 9. místo doplnil Roudnici Dvůr Králové. Páteční večer patřil tradičně dovednostním soutěžím SABE SKILLS COMPETITIONS, ve
kterých mohli hokejisté předvést svou šikovnost v několika disciplínách. V rychlosti se utkali jak jednotlivci, tak 4členné týmy. Testována byla přesnost střelby, šikovnost během nájezdů, a k vidění byl i turnaj v minihokeji. A jak to všechno dopadlo?

Nejrychlejší hráč: Jan šafařík         HC Česká Lípa
Nejrychlejší tým: HC Česká Lípa
Přesnost střelby: Štěpán Veselý     HC Lomnice
Nájezdy – hráč: Kryštof Pěnička      HC Lomnice
Nájezdy – brankář: Čenda Lakomý HC Humpolec
Turnaj minihokej: SC Marimex Kolín

 

V sobotu se dohrály základní skupiny a šlo do tuhého. V sérii o 9. místo vyhrála Roudnice oba souboje a vybojovala tak 9. místo. Semifinálové zápasy ovládly Kolín a Most a zajistily si tak finále. Do souboje o 5. místo postoupil Humpolec, který porazil Tachov v prodloužení, a Česká Lípa, která si poradila s Náchodem. Na Náchod a Tachov zbyl souboj o 7. místo. V něm
jsme poprvé v turnaji viděli samostatné nájezdy, díky kterým nakonec Tachov porazil Náchod 4:3. V souboji o 5. místo porazila Česká Lípa Humpolec 4:3.

Semifinálové souboje přinesly krásný hokej se shodnými výsledky – 6:2. V tom prvním podlehli domácí hokejisté Kolínu, v tom druhém si Most vyšlápl na Lomnici. Týmy Lomnice a Jaroměře se tedy utkaly v souboji o 3. místo. V něm, stejně jako v semifinále, utekl domácím začátek zápasu a po prohře 3:6 brala bronz Lomnice. Na Jaroměř zbylo nepopulární 4. místo.

Kolín, mimochodem obhájce prvenství z ročníku 2023, vyzval ve finále Mostecké Lvy. Po dvou třetinách to vypadalo, že se sen Kolínských o obhajobě rozplyne, protože Mostečtí si vybudovali vedení 2:0. Kolínští ale nic nevzdali, ovládli třetí třetinu 5:0 a celkově ovládli finále 5:2.

Konečné pořadí turnaje WINNWELL CUP 2024:
1) SC Marimex Kolín                 6) HC Humpolec
2) Mostečtí Lvi                           7) HC Tachov
3) HC Lomnice                           8) HC Náchod
4) HCM Jaroměř                        9) HC Roudnice
5) HC Česká Lípa                     10) HC Dvůr Králové

Mostecké dovedl do finále především výborný brankář Šimon MÁSLO, který se nakonec stal nejlepším brankářem turnaje. A to přes to, že jako ročník 2012 bojoval povětšinou proti o 2 roky starším protihráčům. Nejlepším střelcem se stal s 8 přesnými zásahy Tachovský Jan VÁŇA. Nejlepším hráčem se stal jaroměřský Kryštof HAMÁČEK, který souboj o krále mezi střelci prohrál o jediný zásah. Talentem turnaje se stala Viktorie PODZIMKOVÁ z Tachova, která opět jako hráčka ročníku 2012 bojovala povětšinou proti klukům ročníku 2010. A rozhodně se neztratila. 

Turnaj WINNWELL CUP už ale více než 10 let není jen o hokeji! Celý turnaj má charitativní podtext, protože nejen hokejisté, ale vlastně všichni účastníci turnaje podporují sbírkou „Dětský domov, základní školu speciální a praktickou v Jaroměři“. Každý tým věnuje část startovného, organizátoři vybírají dobrovolné vstupné. Před dovednostními soutěžemi proběhla soutěž hod pukem o sběratelskou sadu oficiálních puků všech týmů Tipsport extraligy, jejíž výtěžek putuje právě na tuto sbírku. Konečná částka, která vykouzlila úsměv na tváři všem přítomným slavnostního vyhlášení, se vyšplhala na 21 551,- korun!

Celý turnaj krátce zhodnotil hlavní organizátor turnaje Tomáš Veselý. „Já jsem v první řadě moc rád, že k nám týmy vůbec chtějí přijet. Že si vyberou náš turnaj a pomohou nám na něm vytvořit tu jedinečnou atmosféru. Strašně nás těší, když vidíme, jak si to ti kluci užívají. To že u toho můžeme pomoci dětem, které neměly takové štěstí a nemohou sportovat, je bonus. Jsem rád, že po sportovní i organizační stránce proběhlo vše hladce a doufám, že 21. ročník nebyl tím posledním.“

 

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
ask expert
Zeptejte se experta na hokej
Jsme online Po–Pá: 08:00 – 16:00
Václav Novák
Produktový specialista
Hradec Králové
Kontakt na pobočku
Chrudim
Kontakt na pobočku
Kontaktujte nás